gmult 2.1 - en to ja translation catalogue (14 entries)

note: make room for string and char
en: Guess which digit is represented by %c.
ja: %cを表現する数字を推測してください。

en: _Game
ja: _ゲーム

en: _Help
ja: _ヘルプ

en: _Solve
ja: _解く

en: Multiplication Puzzle
ja: 掛けるパズル

note: make room for string, numbers, and *
en: %i Wrong
ja: %i まちがった

en: Start a new game
ja: 新ゲーム

en: Solve this game
ja: このゲームを解く

en: Quit the application
ja: ゲームの終了

en: Congratulations!
ja: おめでとうございます!

en: Incorrect -- %1$c is not %2$c
ja: まちがった -- %1$cは%2$cではない

en: Correct -- %1$c is %2$c
ja: あたり -- %1$cは%2$cです

en: Puzzle solved
ja: パズルを解いた

en: Figure out which letters are which numbers
ja: どの文字がどの数字かをあててください
